+48 509 155 792 (info: po polsku, по-русски, in English) info@sbkschool.pl

Szanowni Państwo!

Aby ułatwić Wasz wyjazd na szkolenie California Superbike School w Hiszpanii oraz na imprezy jemu towarzyszące (Track Day lub wycieczka motocyklowa po Andaluzji) przygotowaliśmy dla Was zbiór podstawowych informacji przydatnych przy rezerwacji biletów lotniczych oraz zakwaterowania. Podane poniżej informacje prosimy traktować jako orientacyjne, szczególnie w odniesieniu do cen. Te zawsze zmieniają się w czasie i im bliżej wyjazdu, tym będą wyższe. Dlatego też sugerujemy, aby nie czekać z rezerwacjami do ostatniej chwili.

Dogodne i tanie loty z Polski do Hiszpanii (Malaga)

Warszawa jest najbardziej dogodnym miejscem, aby rozpocząć podróż do Hiszpanii z uwagi na obfitość połączeń lotniczych – zarówno bezpośrednich, jak i przesiadkowych. Do Andaluzji można także wygodnie dostać się przez Alicante. W przypadku mieszkańców zachodniej Polski sugerujemy rozważyć opcję wylotu z Berlina, dla mieszkańców południowej Polski rozwiązaniem może być lot z Pragi. Przykłady połączeń poniżej:

Warszawa -> Malaga

Ryanair
Tam: 10 grudnia 2016 FR 4060 Warszawa Modlin 19:30 -> Malaga 23:30
Powrót: 17 grudnia FR 4059 Malaga 15:05 -> Warszawa Modlin 19:05

Norvegian
Tam: Warszawa -> Malaga Niedziela 11. grudnia 2016 19:50 Lot D85141
Powrót: Malaga -> Warszawa Niedziela 18. grudnia 2016 15:25 Lot D85140

Kraków -> Malaga

Tam: 10 grudnia FR 2589 Kraków 10:45 -> Malaga 14:30
Powrót: 17 grudnia FR 2588 Malaga 06:40 -> Kraków 10:20

Więcej bezpośrednich połączeń i połączeń z przesiadkami znajdziecie chociażby w wyszukiwarce www.skyscanner.pl

Uwaga! Wraz z Waszym motocyklem zabieramy również Waszą odzież do jazdy na nim + np. komplet opon. Oznacza to, że możecie rezerwować swój lot zabierając ze sobą jedynie bagaż podręczny, co znacząco obniża koszty lotu!

Gdzie wypożyczyć samochód?

Samochód najlepiej wypożyczyć na lotnisku do którego dolatujecie. Przy wcześniejszej rezerwacji ceny powinny być bardzo atrakcyjne (około 400-500 zł za tygodniowy wynajem samochodu klasy kompakt + paliwo + ubezpieczenie), szczególnie jeśli jeden samochód będzie dzielony przez większą ilość osób. Paliwo w Hiszpanii jest w takich samych cenach jak w Polsce.

https://www.goldcar.es/pl/
https://www.europcar.com/location/spain/malaga
https://www.sixt.com/car-rental/spain/malaga
http://www.rentalcars.com/en/city/es/malaga/

Istotne jest, aby auto wypożyczyć w znanych sieci. Małe lokalne wypożyczalnie mają nie tylko ograniczoną ofertę, ale także nienajlepszą reputację naciągaczy, którzy obciążają klientów za szkody, które de facto powstały przed wynajęciem samochodu. Przed wypożyczeniem auta warto je dokładnie obejrzeć i sfotografować.

Gdzie się ulokować?

Jeśli chodzi o zakwaterowanie to jak zawsze ścierają się tutaj dwie szkoły. Pierwsza jest taka, aby nocować jak najbliżej toru. Druga zakłada, że powinno się nocować tam, gdzie dzieje się coś poza jeżdżeniem. Miejscowością położoną najbliżej od toru jest Tabernas. To małe miasteczko dysponuje sporą bazą hotelową:

http://tinyurl.com/h92zzvc
lub
http://tinyurl.com/zfjoch2

Dla tych, którzy chcą wieczorem zaznać miejskiego zgiełku proponujemy ulokowanie się w Almerii. Miasto położone jest o około 45 minut jazdy samochodem od toru, ale oferuje wszystkie miejskie udogodnienia, począwszy od szerokiego wyboru hoteli i restauracji, przez centra handlowe, na miejskich bulwarach skończywszy.

http://tinyurl.com/j4pkk6d
lub
http://tinyurl.com/ze4ass5

Dodatkowe informacje

Region Almerii to najcieplejszy i najbardziej słoneczny rejon kontynentalnej Europy. Nie oznacza to, że deszcz jest w tej części świata zjawiskiem niespotykanym. Warto zabrać ze sobą coś cieplejszego bo noce w grudniu, nawet na południu Hiszpanii, potrafią być zimne.

W większości miejsc publicznych (lotniska, restauracje, hotele) jest możliwość porozumienia się w języku angielskim. Im dalej od brzegu morza, tym ze znajomością języka angielskiego wśród mieszkańców jest gorzej.

Uwaga na ograniczenia prędkości. Hiszpanie uwielbiają wyścigi, ale na drogach policja dosyć rygorystycznie pilnuje przepisów. Spodziewajcie się także sporej ilości fotoradarów.

Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą płatniczą. Na miejscu najlepiej wyjąć gotówkę z bankomatu, bo nie zaszkodzi mieć ze sobą kilka Euro np. na płatności w kawiarni.

Atrakcje

Region Almerii to miejsce, gdzie znajdziecie bardzo dużo atrakcji historycznych, kulturowych i przyrodniczych. Osoby towarzyszące nie muszą nudzić się w czasie, gdy Wy będziecie jeździli motocyklem na szkoleniu lub w czasie Track Daya:

http://hiszpania-portal.pl/andaluzja-zwiedzanie-zabytki-atrakcje/almeria/
https://pl.tripadvisor.com/Attractions-g5797221-Activities-Costa_de_Almeria_Province_of_Almeria_Andalucia.html

Pytania?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania odnośnie wyjazdu do Hiszpanii – pozostajemy do dyspozycji:

tel: +48 509 155 792 (info: po polsku, по-русски, in English),
tel: +48 606 480 900 (info: po polsku, in English)

lub mailowo: info@sbkschool.pl