+48 509 155 792 (info: po polsku, по-русски, in English) info@sbkschool.pl

Kochani! Dobre wiadomości od Dunlopa. Miłośnicy upalania na torze i maksymalnych kątów pochylenia będą zachwyceni! Do akcji wkracza nowa guma oznaczona jako D213 GP Pro!

Nowa opona Dunlop D213 GP Pro – sprawdzony zwycięzca wyścigów
• Dopuszczona do ruchu drogowego opona Dunlop D213 GP Pro jest już w sprzedaży.
• Produkt dedykowany do profesjonalnych wyścigów klasy Supersport i Superstock
• Ogumienie w pełnym rozmiarze będzie dostępne na europejskim rynku od lipca 2017 r.
• Sprawdzona jako zwycięzca wyścigów.

Dunlop dynamicznie rozwija asortyment opon klasy hypersport, wprowadzając na rynek – w ciągu zaledwie sześciu miesięcy – trzeci nowy produkt. Opona D213 GP Pro została zaprojektowana z myślą o doświadczonych, profesjonalnych motocyklistach i zastępuje legendarny model D212 GP Pro, który triumfował w wyścigach Isle of Man.

Nowe ogumienie w najpopularniejszych rozmiarach i mieszankach zadebiutowało już podczas kluczowych wyścigów tego sezonu. Pełen asortyment D213 GP Pro będzie dostępny na rynku od lipcu 2017 r.

Ogumienie D213 GP Pro stworzono dla motocyklistów, którzy korzystają z zaplecza technicznego i w pełni przygotowują swój motocykl do wyścigów. Do jego budowy wykorzystano szereg nowych technologii opracowanych przez inżynierów Dunlopa.

Nowa, zaawansowana konstrukcja opony przedniej

W oparciu o realizowane na wyścigowych torach testy, w oponie przedniej zastosowano nową generację konstrukcji bezszwowego opasania (JLB). Oparta na trzech warstwach struktura zapobiega odkształcaniu opony w wyniku działania silnych sił odśrodkowych oraz przy dużych pochyleniach podczas szybkiego pokonywania zakrętów. Ponadto nowa konstrukcja JLB zapewnia dodatkową precyzję i stabilność podczas silnego hamowania.
Wraz z opracowaniem nowej konstrukcji zmieniono także profil przedniej opony. Uzyskano w ten sposób większą powierzchnię styku ogumienia z nawierzchnią przy każdym kącie nachylenia, co przekłada się na lekkość prowadzenia i bardziej precyzyjne pokonywanie zakrętów.
Nowa konstrukcja opony tylnej
Unikalną konstrukcję JLB zastosowano również do produkcji opony tylnej. Tutaj bardzo rozciągliwa, jednowarstwowa struktura z włóknem aramidowym JLB daje efekt mocnej i zarazem lekkiej osnowy, zapewniając pewne prowadzenie i niezmienność osiągów.

Długodystansowa tylna opona

Dunlop uzupełnił linię D213 GP Pro o opcjonalną tylną oponę długodystansową. Do jej stworzenia wykorzystano wiedzę wypracowaną przez markę w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych FIM (EWC). Produkt wyposażono w najnowszą technologię kontroli temperatury, która zwiększa odporność opony na rozdarcia. Rozwiązanie to opiera się na wykorzystaniu dwuwarstwowej mieszanki o mocnej i trwałej warstwie zewnętrznej oraz warstwie wewnętrznej, która optymalizuje temperaturę pracy niezależnie od pory roku i konfiguracji toru.
Unikalny wzór bieżnika o zoptymalizowanym kącie nachylenia rowków
Bieżnik opony kształtem przypomina płetwę. Ta niestandardowa rzeźba pozwala zoptymalizować czas nagrzewania opony i zapewnia maksymalny kontakt opony z nawierzchnią w suchych warunkach.

Zwycięski debiut w wyścigach

Ogumienie D213 GP Pro z powodzeniem zadebiutowało już w mistrzowskich rywalizacjach. Podczas rundy otwierającej trudny wyścig CIV National Trophy 600 Championship na torze Imola we Włoszech, Stefano Casalotti z zespołu Yamaha, jadący na motocyklu wyposażonym w nowe opony D213 GP Pro, zdobył pierwsze miejsce.
Ponadto w rundzie inagurującej IDM Supersport na torze Nürburgring, Kevin Wahr rywalizujący na motocyklu Yamaha R6 zajął pierwsze miejsce na podium obu wyścigów – był to zwycięski debiut D213 GP Pro w ważnych mistrzostwach Niemiec.
Z kolei w czerwcu opona zadebiutuje również na najtrudniejszym wyścigu drogowym – Isle of Man TT. Po obiecujących próbach wybrało ją szereg wiodących zespołów.

Pełen asortyment opon HyperSport

Z uwagi na narastający podział rynku w zakresie segmentu opon sportowych, Dunlop zmodyfikował asortyment oferowanych produktów w kategorii hypersport. Wyrazem tego są trzy nowe opony klasy hypersport wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
Andy Marfleet, menedżer marketingu opon motocyklowych Dunlop w regionie EMEA wyjaśnia przeznaczenie nowego asortymentu opon: „D213 GP Pro to szczytowe osiągnięcie naszej marki w asortymencie opon dopuszczonych do ruchu drogowego. Wybierają ją najlepsze zespoły i zawodnicy klasy Superstock i Supersport, zarówno do wyścigów torowych jak i drogowych. Dla miłośników amatorskich imprezach torowych mamy oponę GP Racer D212, która również zwycięsko zadebiutowała w ubiegłorocznych wyścigach klasy Superbike we Francji. Z kolei dla motocyklistów, którzy najczęściej jeżdżą po drogach, a okazjonalnie na torach, wprowadziliśmy oponę SportSmart2 Max, która łączy wysokie osiągi z imponującymi przebiegami. Dzięki trzem nowo zaprojektowanym oponom mamy najświeższy i najbardziej innowacyjny asortyment zaspokajający potrzeby wszystkich właścicieli motocykli klasy hypersport.”