+48 509 155 792 (info: po polsku, по-русски, in English) info@sbkschool.pl

Z nieukrywaną radością i dumą chcielibyśmy poinformować Was, że California Superbike School rozpoczyna od tego sezonu współpracę z firmą Dunlop! Nasi trenerzy korzystali będą z ogumienia Dunlop Sportsmart2 Max oraz GP Racer D212. Już wkrótce będziemy mogli podzielić się z Wami wrażeniami z jazdy na tych oponach.

Dunlop to jedna z najbardziej innowacyjnych firm oponiarskich na świecie. Zabawne, ale cała historia nie zaczęła się ani od czterech ani od dwóch kółek, ale od trzech. W roku 1888 John Boyd Dunlop, założyciel firmy, obserwując swojego synka jeżdżącego po wyboistym bruku na trójkołowym rowerku, o mocnych, gumowych oponach,  zauważył, że malec nie tylko nie osiąga dużej prędkości ale również nie czuje się zbyt wygodnie. Chcąc ułatwić latorośli zabawę, Dunlop poobklejał koła tricykla cienką warstwą gumy, którą następnie napompował. Tym samym został wynalazcą  pierwszego w historii systemu pneumatycznego, kładąc podwaliny pod powstanie pierwszej opony pneumatycznej.

Nie minął rok a wynalazek Dunlopa zadebiutował w wersji dwukołowej, pozwalając mało znanemu cykliście bez trudu pokonać uznanych rywali w serii wyścigów rowerowych, właśnie dzięki oponom pneumatycznym.

Dunlop bezzwłocznie opatentował swój wynalazek a następnie skupił się na jego wymiarze handlowym zakładając Dunlop Pneumatic Tyre Co.  Ltd. W 1890 roku otworzył pierwszą fabrykę opon w Dubline, a zaledwie trzy lata później zadebiutował na kontynencie uruchamiając fabrykę w niemieckim Hanau. W roku 1895 opony Dunlopa sprzedawano we Francji i w Kanadzie, nowe fabryki otwarto w Australii i Stanach Zjednoczonych. Fabryka w Dublinie okazała się zbyt mała wobec rosnącego popytu już w roku 1898, toteż produkcja została przeniesiona początkowo do angielskiego Coventry a następnie w roku 1902 na 400-akrową parcelę w Birmingham, która z czasem zyskała przydomek Fort Dunlop.  W roku 1910, Dunlop podbił Malaje zakładając plantację kauczuku o powierzchni 50 000 akrów. Rok 1913 zapisał się otwarciem pierwszej japońskiej fabryki opon w Kobe. Na przestrzeni dwudziestu lat Dunlop sprawił,  że ogumienie pełne odeszło do historii i zaczynając niemal od zera, zbudował pierwszą międzynarodową korporację o ogólnoświatowym zasięgu. Jej produkty były wytwarzane i sprzedawane na całym świecie.

Rzutkość ojca-założyciela urosła do rangi etosu firmy, w ramach którego prężna międzynarodowa korporacja musi pozostać w awangardzie badawczo–rozwojowej jak i w sferze rozwiązań biznesowych. Celem firmy Dunlop było i jest ulepszanie swoich produktów dla poprawy parametrów jezdnych pojazdów oraz komfortu kierowców.

W przededniu wybuchu II Wojny Światowej Dunlop uważany był za synonim sukcesu w wielu dziedzinach – oprócz władzy absolutnej w produkcji opon na torze wyścigowym i poza nim, zaangażowany był również w produkcję systemów hamulcowych, kół, piłeczek tenisowych i golfowych, wykładzin podłogowych i innych produktów z gumy. To niepodzielne panowanie trwać miało do schyłku lat 60.

Rok 1984 przyniósł połączenie działalności europejskich i amerykańskich fabryk Dunlopa z oddziałem japońskim pod wspólnym szyldem grupy Sumitomo. W 1999 Sumitomo wraz z Goodyear Tire & Rubber Company zawarły strategiczne przymierze stając się tym samym największym światowym producentem opon. Obecnie  Dunlop Europe, jako oddział Goodyear Dunlop Tyres B.V., jest częścią joint venture obejmującego sześć spółek.

Inżynierowie Dunlopa i projektanci w Europie, USA i Japonii na bieżąco wymieniają doświadczenia tak, aby zakłady produkcyjne Dunlopa na trzech kontynentach mogły wytwarzać opony o najwyższym standardzie jakości. Dominacja marki Dunlop przejawia się w ośmiu głównych obszarach działalności odzwierciedlających chęć zapewnienia kierowcom i motocyklistom większego komfortu i bezpieczeństwa jazdy: :
Sporty motorowe, R & D, Innowacja, Wyniki testów, OE, tuning, 4×4, i UHP

Tymczasem zapraszamy na stronę Dunlop, gdzie możecie dowiedzieć się zdecydowanie więcej o ogumieniu motocyklowym tej firmy -> http://www.dunlop.eu/dunlop…/…/tyres/on_road/Sportsmart2.jsp